Z ostatniej chwili

Nowoczesne pralnico wirówki

W wyposażeniu pralni wodnej najważniejszą maszyną jest oczywiście pralnica i jej bardziej nowoczesna odsłona, czyli pralnico- wirówka .
Pralnico wirówka jest nowszą  odmianą maszyny pralniczej do prania na mokro, która łączy w sobie dwa etapy z tego procesu technologicznego, a mianowicie pranie zasadnicze i wirowanie. Wcześniej oba te etapy były rozdzielone, pranie zasadnicze odbywało się w pralnicach, a odsączanie w wirówkach, czyli w dwóch odrębnych maszynach pralniczych. Przemysłowe pralnico wirówki zmieniły ten stan rzeczy i zapoczątkowały tendencję do łączenia w jednej maszynie pralniczej jak największej ilosci funkcji.
Konstrukcja pralnico wirówki jest stabilna dzięki zastosowaniu podwójnego łożyskowania bębna i to podwójne łożyskowanie odpowiada za możliwość płynnej zmiany obrotów maszyny, również podczas pracy.
Drugim ważnym elementem konstrukcyjnym pralnico- wirówki są dość sporych rozmiarów podziurkowane żebra zbierające. Ten właśnie element konstrukcji przyczynia się do odpowiednio swobodnego spadu mokrego prania i  jednocześnie ułatwia jego  prawidłowe napowietrzanie.

Nowoczesne modele pralnico wirówek są już mocno naszpikowane elektroniką.  Regulacja obrotów maszyny dokonuje się właśnie w taki sposób. Obroty są dostosowywane do konkretnego  rodzaju tkaniny, do stopnia jej zabrudzenia i do jej grubości. Wdrożenie tego rozwiązania dało konkretne korzyści- wiele  delikatnych i specjalistycznych tkanin trzeba było dotychczas prać na sucho, czyli bez użycia wody, a za to z użyciem specjalnego rozpuszczalnika, który wprawdzie doskonale czyścił bez ryzyka uszkodzenia tkaniny, ale był toksyczny, więc stanowił zagrożenie dla alergików. Teraz ten problem w dużej mierze został rozwiązany.

Nowatorskim rozwiązaniem w proponowanych  obecnie  pralnico- wirówkach, jest sterowanie napędem maszyny  za pomocą specjalnego  przetwornika częstotliwości. Takie rozwiązywanie uelastycznia pracę urządzenia, a płynność pracy  przyczynia się do większej wydajności i wyższej jej  jakości.
Większość dostępnych na rynku nowoczesnych pralnico-wirówek  ma wbudowaną tak zwaną barierę higieniczną, czyli po prostu program, który w sposób skuteczny i  bezpieczny dezynfekuje wsad. Jeśli jakiś model pralnico wirówki nie ma takiej  bariery higienicznej, to z reguły można ją z łatwością zamontować, bo wiodący producenci bardzo dbają o to, by w razie potrzeby łatwo zaopatrzyć maszynę w dodatkowe funkcje i nie tylko chodzi o dezynfekcję, ale też na przykład o dodatkową funkcję ważenia czy dodatkowego odzysku wody.
Rozróżniamy wiele rodzajów pralnico-wirówek--   o różnej ładowności ( 5-180 kg), o różnym sposobie podgrzewania ( elektryczna lub parowa) , o różnych obrotach ( wysokoobrotowa lub niskoobrotowa) itp.Na prawdę jest w czym wybierać.
Spośród wielu dobrych  propozycji na rynku  na wyróżnienie zasługują propozycje Kannegiesser Sovrana Polska, zwłaszcza Futura, pralnico wirówka typu Open Pocket oraz pralnico wirówka Favorit.

Washmaster

logo-footer

Na Washmaster.pl znajdziesz wskazówki dotyczące suszenia i odwadniania. Informacje o nowościach w branży pralniczej, dotyczących nie tylko pralnictwa przemysłowego, ale też chemicznego i wodnego. Z nami sprawisz, że twoja pralnia będzie działać na najwyższym poziomie!     

Często czytane

Uzupełnienie oferty pralni chemicznej
Na czym polegają nowoczesne usługi pralnicze
Co to jest wet- cleaning ?

Świeże newsy branżowe

Nowoczesne składarki
Nowoczesne szatnie automatyczne
Nowoczesne suszarki przemysłowe
© Copyright WashMaster.pl. All Rights Reserved.