Z ostatniej chwili

Uzupełnienie oferty pralni chemicznej

W przeważającej większości na rynku występują dwa rodzaje pralni- pralnie chemiczne, oraz pralnie wodne. Każda z tych pralni ma swój odrębny, specyficzny proces technologiczny prania. W pralniach chemicznych pierze się na sucho, podczas całego procesu prania nie ma kontaktu z wodą. Pranie odbywa się w specjalnym agregacie chemicznym, który jest hermetycznie zamknięty, a wszystko odbywa się automatycznie i pod kontrolą elektroniki sterowanej komputerowo. Czyszczenie polega na zamaczaniu zabrudzonej odzieży w specjalnych rozpuszczalnikach organicznych, które po prostu rozpuszczają brud i plamy. Rozpuszczalniki  są bardzo wydajne, skutecznie usuwają zabrudzenia z tkanin, które nie mogą mieć kontaktu z wodą ( skóra, pierze, puch, tkaniny impregnowane itp.), a przy tym nie niszczą w żaden sposób tkaniny. Niestety, większość rozpuszczalników jest bardzo toksyczna.Pralnie chemiczne obsługują głównie klientów indywidualnych. Czyszczą garderobę, której nie da samodzielnie wyprać w domu. To szeroki asortyment- od delikatnych, jedwabnych bluzek poprzez garsonki, garnitury, płaszcze wełniane, aż po koce, narzuty, kurtki, kurtki puchowe i wyroby ze skóry.

Poszerzenie oferty o pranie na mokro, jest ciekawym rozwiązaniem, bo nie wymaga bardzo dużych nakładów. Ceny agregatów chemicznych do prania na sucho to przedział cenowy pomiędzy trzydzieści a sto tysięcy złotych w zależności od rodzaju, wielkości, wydajności i wymogów środowiskowych, a ceny pralnic wodnych zaczynają się od pięciu tysięcy i w zasadzie kończą na dwudziestu tysiącach, ale za tą cenę otrzymamy już na prawdę super nowoczesną, dużą i bardzo wydajną maszynę.

Pralnie wodne na polskim rynku mają głównie charakter przemysłowy, to wielkie zakłady nastawione na dużych, instytucjonalnych klientów takich jak szpitale, hotele, zakłady karne i tym podobne. Asortyment którym się zajmują to przede wszystkim bielizna pościelowa, obrusy, zasłony, ręczniki itp. W warunkach domowych tego typu rzeczy pierze się w normalnej pralce automatycznej, a statystyki pokazują, że tego typu pralki są prawie w każdym domu, więc wydaje się, że pranie na mokro jaka nowa usługa w pralni chemicznej może okazać się chybioną inwestycją . Jak zwykle wszystko zależy od analizy rynku i lokalizacji pralni. W nowych osiedlach żyją bardzo zapracowani młodzi ludzie, którzy nie mają na nic czasu, a w ich małych mieszkaniach nie ma dostatecznie dużo miejsca, by wysuszyć na przykład pościel, więc oddać paczuszkę do pralni jest wygodniej i szybciej. Można też postawić na obsługę pralniczą małego pensjonatu, czy restauracji i w ten sposób znacząco zwiększyć obroty. Wprawdzie proces technologiczny jest inny dla prania na sucho i na mokro, ale wykończenie może odbywać się na tych samych stołach pralniczych  i takie akcesoria pralnicze jak parownice, żelazka, manekiny, wózki, regały, wieszaki znajdą zastosowanie  w obu systemach. Dodatkowym argumentem przemawiającym za poszerzeniem oferty o pranie na mokro jest to, że zarówno pralnice jak i pralnico wirówki zajmują stosunkowo mało miejsca.

Washmaster

logo-footer

Na Washmaster.pl znajdziesz wskazówki dotyczące suszenia i odwadniania. Informacje o nowościach w branży pralniczej, dotyczących nie tylko pralnictwa przemysłowego, ale też chemicznego i wodnego. Z nami sprawisz, że twoja pralnia będzie działać na najwyższym poziomie!     

Często czytane

Uzupełnienie oferty pralni chemicznej
Na czym polegają nowoczesne usługi pralnicze
Co to jest wet- cleaning ?

Świeże newsy branżowe

Nowoczesne składarki
Nowoczesne szatnie automatyczne
Nowoczesne suszarki przemysłowe
© Copyright WashMaster.pl. All Rights Reserved.