Z ostatniej chwili

Nowoczesne pralki przemysłowe

Postęp techniczny ostatnich dziesięcioleci jest ogromny, ilość i skala zmian tak duża, że trudna do ogarnięcia przez zwykłego zjadacza chleba. Tak niedawno pralki automatyczne były luksusem , a dziś stoją w każdym domu, a ich jakość i zakres proponowanych usług zbliża je do pralek przemysłowych.Zmieniło się również na korzyść wyposażenie pralni. Dziś w nawet  najmniejszych pralniach w skład wyposażenia wchodzą nowoczesne pralki przemysłowe zapewniające najwyższą jakość prania przy maksymalnej oszczędności energii. Zdecydowana większość pralek przemysłowych to tak zwane pralki bębnowe, czyli bęben jest centralnym miejscem urządzenia. W bębnie  zachodzą najważniejsze procesy prania, więc nic więc dziwnego, że  jego kształt i budowa mają zasadnicze znaczenie. Większość nowoczesnych pralek przemysłowych zbudowana jest z dobrej jakości, perforowanej blachy nierdzewnej. Modele pralek przemysłowych różnią się między sobą wielkością bębna, wszystko zależy od rodzaju i przeznaczenia danej pralki. W bębnie znajdują się przegrody i komory, służą one do pomocy w przemieszczaniu się wsadu podczas pracy, a wszystko po to aby uniknąć skręceń i zbijania wsadu,( bo wówczas środek piorący nie dotrze do wszystkich miejsc i jakość prania spadnie). Konstrukcja nowoczesnych pralek przemysłowych zapewnia obroty bębna w obu kierunkach i to ze zróżnicowaną  prędkością. Ta wielostopniowa możliwość regulacji obrotów daje szansę  zmiany  częstotliwości nawet podczas pracy pralki.

Termometr, wodowskaz, hamulec mechaniczny, zawory ciepłej i zimnej wody oraz wyłączniki elektryczne znajdują się na ścianach bębna maszyny.
W centralnym miejscu znajduje się  programator- jeśli można użyć porównania, że bęben jest sercem pralki przemysłowej, to programator jest z pewnością jej mózgiem. Nowoczesne pralki przemysłowe dysponują bardzo szeroką paletą programów, tak by mogły się dostosować do wysokich wymagań klientów i oferować usługi dla jak najszerszego asortymentu tkanin.  W nowoczesnej pralce przemysłowej programator jest sprzężony z regulatorem hydrostatycznym i termostatycznym .Takie rozwiązanie stwarza prostą  możliwość dozowania wody, środka piorącego i temperatury, a to z kolei pomaga we właściwym doborze tych parametrów w stosunku do rodzaju tkaniny i do stopnia jej zabrudzenia. Dzięki takiemu właśnie rozwiązaniu można z łatwością zmieniać  parametry już trakcie zadanego cyklu prania.

Innym, nowym rozwiązaniem w pralkach przemysłowych jest funkcja wymuszonego podsuszania wsadu za pomocą nawiewu gorącego powietrza oraz nowoczesne mechanizmy rejestrujące na bieżąco przebieg pracy pralki. Ważne ułatwienie jest takie- praktycznie w każdej chwili i na każdym etapie pracy możemy ręcznie sterować pralką i tym samym w zależności od potrzeby wymuszać jej pożądane zachowania.

Każda nowoczesna pralka przemysłowa ma wbudowaną tak zwaną barierę higieny, czyli po prostu możliwość bezpiecznej i skutecznej dezynfekcji. Wszystkie modele nowoczesnych pralek przemysłowych są oszczędne, wszechstronne, łatwe w obsłudze i spełniają nawet mocno zawyżone normy ochrony środowiska. W większości z nich  można już  bez obaw prać pełny asortyment tkanin.

Washmaster

logo-footer

Na Washmaster.pl znajdziesz wskazówki dotyczące suszenia i odwadniania. Informacje o nowościach w branży pralniczej, dotyczących nie tylko pralnictwa przemysłowego, ale też chemicznego i wodnego. Z nami sprawisz, że twoja pralnia będzie działać na najwyższym poziomie!     

Często czytane

Uzupełnienie oferty pralni chemicznej
Na czym polegają nowoczesne usługi pralnicze
Co to jest wet- cleaning ?

Świeże newsy branżowe

Nowoczesne składarki
Nowoczesne szatnie automatyczne
Nowoczesne suszarki przemysłowe
© Copyright WashMaster.pl. All Rights Reserved.