Z ostatniej chwili

Co to jest wet- cleaning ?

W każdej sztuce odzieży, która jest dopuszczona do  obrotu handlowego, zgodnie z normami międzynarodowego prawa handlowego, znajduje się niewielka wszywka na której znajdują się oznakowania dotyczące sposobu prania. Jeśli zastosujemy się do instrukcji zawartej w tej wszywce, to mamy gwarancję, że podczas prania odzież nie ulegnie zniszczeniu lub odbarwieniu. Jeden ze znaczków znajdujących się na wszywkach jest kółeczkiem z napisem wet -cleaning, co w bardzo dużym uproszczeniu możemy zinterpretować jako pranie na mokro. Tylko z pozoru wszystko wydaje się jasne, bo pranie na mokro, czyli po prostu z użyciem wody to nie jest jednorodny proces. Pranie na mokro może oznaczać skorzystanie z naszej domowej pralki automatycznej, która z reguły ma wysokie obroty wirowania i dość toporną termoregulację, przynajmniej w stosunku do profesjonalnych, nowoczesnych pralnic i pralko wirówek, które dostosowują obroty, temperaturę i wilgotność do rodzaju  tkaniny.Wet -cleaning jest wprawdzie praniem na mokro, ale z bardzo niewielką ilością wody i z delikatnymi ruchami bębna ( co w przypadku domowych pralek jest po prostu nierealne). Delikatne ruchy bębna oszczędzają tkaninę i nie powodują tak zwanych zmechaceń.  Bardzo istotne w systemie prania wet-cleaning jest użycie specjalnych profesjonalnych środków piorących. Różnią się one znacznie od zwykłych proszków do prania skutecznością i delikatnością, pozwalają na krótszy kontakt odzieży z detergentem bez uszczerbku dla  jakości prania. Reasumując wet-cleaning to system specyficznego, oszczędzającego tkaninę prania wodnego Jest przeznaczony do prania tkanin bardzo delikatnych (jedwab,wiskoza, wełna, angora ), garniturów, garsonek, sukien ślubnych i komunijnych, delikatnych zasłon i firanek, mundurów i wszelkich galowych strojów i kostiumów oraz specjalistycznej odzieży  sportowej i ochronnej, jednym słowem wszędzie tam gdzie pranie wymaga specjalnej ostrożności, a nie zawsze można przeprowadzić czyszczenie na sucho.

Oprócz zwykłego oznakowania w kółeczku, czyli zwykłego wet-cleaning, jest jeszcze możliwość jeszcze większych ograniczeń mechanicznych i wtedy w kółeczku pojawia się duże  W, natomiast czarne kółko przekreślone dwoma krzyżującymi się liniami oznacza, że tej odzieży w ogóle nie możemy prać w tym systemie, ani w żadnym z użyciem wody. Wtedy zostaje jedynie specjalistyczne czyszczenie w pralni.

Washmaster

logo-footer

Na Washmaster.pl znajdziesz wskazówki dotyczące suszenia i odwadniania. Informacje o nowościach w branży pralniczej, dotyczących nie tylko pralnictwa przemysłowego, ale też chemicznego i wodnego. Z nami sprawisz, że twoja pralnia będzie działać na najwyższym poziomie!     

Często czytane

Uzupełnienie oferty pralni chemicznej
Na czym polegają nowoczesne usługi pralnicze
Co to jest wet- cleaning ?

Świeże newsy branżowe

Nowoczesne składarki
Nowoczesne szatnie automatyczne
Nowoczesne suszarki przemysłowe
© Copyright WashMaster.pl. All Rights Reserved.