Z ostatniej chwili

Jak działa pralnica przemysłowa ?

Pralnica przemysłowa to urządzenie służące do prania na mokro w warunkach przemysłowych, czyli w takich w których  procesowi prania poddawana jest bardzo duża ilość rzeczy. Pralnice przemysłowe znajdują się na wyposażeniu dużych pralni, takich które raczej nie zajmują się obsługą indywidualnych klientów, tylko dużych przedsiębiorstw ( na przykład  hotele, szpitale, koszary wojskowe i tym podobne ). Działanie pralnicy przemysłowej jest analogiczne jak działanie pralki przemysłowej, tylko wielkość i skala jest odpowiednio większa. Jest to typowa technologia prania na mokro, czyli z użyciem wody i detergentu .

W dużym uproszeniu ten proces wygląda następująco :
– przygotowanie wsadu ( segregacja, zabezpieczenie, ewentualne ręczne usunięcie plam)
– umieszczenie wsadu w bębnie pralnicy przemysłowej
– umieszczenie detergentu lub inne środka do prania w przeznaczonym do tego miejscu w pralnicy
– wybór właściwego dla danego wsadu program prania
– wybranie wsadu z pralnicy po zakończonym cyklu prania
Pralnice przemysłowe działają automatycznie, wszystkie etapy prania ( pranie właściwe, płukanie, odsączanie, suszenie ) dzieją się bez naszego udziału, choć nowoczesne pralnice przemysłowe dają w razie potrzeby  możliwość ingerencji w program praktycznie na każdym etapie pracy.

Na rynku jest bardzo duży wybór pralnic przemysłowych, można dobrać odpowiednią maszynę do każdego rodzaju i wielkości pralni.
Dla bardzo dużych pralni przemysłowych najodpowiedniejsze są pralnice tunelowe. Pralnice tunelowe są jednym z rodzajów pralnic przemysłowych. Są w pełni zautomatyzowane i niezwykle wydajne.
Pralnice tunelowe składają się z różnego typu komór i przez nie właśnie stopniowo przemieszcza się wsad. Na początku znajduje się komora wstępna, potem komora prania zasadniczego, następnie tak zwana komora neutralizacji ( tam odbywa się dezynfekcja) . Po etapie dezynfekcji następuje etap odwadniania, czyli wsad automatycznie jest przesuwany pod specjalną prasę . Potem już tylko przesunięcie do suszarek i końcowy etap, czyli prasowanie.

Tunele pralnicze znajdują się na wyposażeniu  pralni przemysłowych  od dość dawana ( konkretnie od lat sześćdziesiątych ). W miarę szybkiego  postępu technicznego  na rynku zaczęły pojawiać się coraz bardziej nowoczesne modele  tuneli pralniczych, coraz bardziej wydajne, coraz bardziej efektywne i coraz bardziej oszczędne.

Niewątpliwie jedną z takich propozycji jest model tunelu pralniczego renomowanej firmy Kannegiesser Power Trans Plus – przykład nowoczesnej pralnicy przemysłowej o wysokiej wydajności ( wydajność w zależności od rodzaju zawiera się pomiędzy 250-5000 kilogramów na godzinę). Kannegiesser zaproponował kilka rodzajów tuneli pralniczych o wielkości wsadów 40, 50, 60, 85, 110 kilogramów, tak aby dotrzeć zarówno do małego jak i wielkiego biznesu pralniczego. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym takim jak tak na przykład  inteligentny bilans wodny, czy nowatorski system sterowania i zarządzania informacjami, tunel pralniczy  Kannegiesser Power Trans Plus jest bardzo oszczędną maszyną i te oszczędności dotyczą wszystkich modeli, również tych z największą wielkością wsadu.

Washmaster

logo-footer

Na Washmaster.pl znajdziesz wskazówki dotyczące suszenia i odwadniania. Informacje o nowościach w branży pralniczej, dotyczących nie tylko pralnictwa przemysłowego, ale też chemicznego i wodnego. Z nami sprawisz, że twoja pralnia będzie działać na najwyższym poziomie!     

Często czytane

Uzupełnienie oferty pralni chemicznej
Na czym polegają nowoczesne usługi pralnicze
Co to jest wet- cleaning ?

Świeże newsy branżowe

Nowoczesne składarki
Nowoczesne szatnie automatyczne
Nowoczesne suszarki przemysłowe
© Copyright WashMaster.pl. All Rights Reserved.